Przejdź do głównej zawartości

05/09 Przygodo, przygodo....

Przygodo, przygodo...
trochę będzie szkodo... ;)

A wszystko zaczęło się od porannych (ok godz. 6.00 rano) zegarka. Niestety tego dnia się nie wyspaliśmy gdzyż Daniel żądny przygód nie mógł się doczekać kolejnych wrażeń. Aby mu ich dostarczyć z samego rana wybraliśmy się na sewilską korridę - Plaza de Toros de la Maestranza (wizyta tylko z przewodnikiem - 6,50 EUR za osobę). W związku z tym, że była to nasza pierwsza wizyta na arenie korridy wydawało nam się, że sama arena do walki z bykami będzie większa... Natomiast kontrastujące kolory niebieskiego nieba, biało-żółtych ścian, czerwonych band i intensywnie ceglastego koloru piachu wywarły na nas bardzo duże wrażenie.
Muzeum korridy przedstawia historię samej korridy, znanych torreadorów oraz byków, które swą walecznościa zdobyły sobie miejsce w muzeum. Nasz przewodnik był neutralny jeżeli chodzi o słuszność bądź brutalność korridy. Nasze odczucia...? Mieszane..., hiszpańska duma z tradycji przeplata się z poczuciem winy, temat kontrowersyjny i trudny do oceny.

Brak czasu, bolące nogi i chęć zobaczenia Sewilli spowodowały, że postanowiliśmy skorzystać z turystycznego autobusu Hop on - Hop off - w ten sposób mogliśmy zobaczyć największe atrakcje turystyczne stolicy Andaluzji, jak Plaza de Toros, Uniwersytet, Plaza de America i tajemniczą Trianę. W cenie 16 EUR za osobę można skorzystać również z przejazdu trasą 'Sevilla Romantico' i 'Sevilla Luminado', z których skorzystaliśmy wieczorem :D
A to już zdjęcia z wieczornego Tour de Sevilla LuminadoTego dnia również udaliśmy sie do Parku Maria Luisa, gdzie na Plaza de Espana, za 5 EUR można skorzystać z 35 minutowej przejażdżki łódką (kanały i mostki przypominają te z Wenecji). Park sam w sobie jest piękny i znakomicie nadaje się na po południową sjestę (krótką drzemkę w cieniu, podczas 40 stopniowych upałów).
Podsumowując naszą wizytę w Sewilli możemy z całą pewnością powiedzieć, ze jest to miasto warte odwiedzenia, miasto gdzie zwykłe przedmieścia mieszają się z niesamowitą kolonialną architekturą.
Dla mnie osobiście to miejsce oblężone przez turystów, jak na stolicę Andaluzji przystało, kolejek do 'obowiązkowych' atrakcji turystycznych, zielonych pomarańczy (wrzesień) ;) i dojrzałych granatów... 3 dni to zdecydowanie za mało by poznać to miasto.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

08/09 Pierwsze spotkanie z Afryką... na wyciągnięcie ręki

Plaża w Conil de la Frontera to jedna z piękniejszych piaszczystych plaż w Andaluzji. Szeroka, rozległa, czysta, nieprzeludniona... Postanowiliśmy na niej odpocząć i zażyć upragnionej kąpieli słonecznej w drodze do Algeciras. Woda była nieco chłodniejsza niz w Kadyksie, lecz wspaniałe fale wszystko zrekompensowały (zabawa była przednia). Samo miasteczko wydaje się być ładne (pueblo blanco), niestety nie mieliśmy czasu na zwiedzanie gdyż po drodze planowaliśmy odwiedzić jeszcze Tarifę.

Koty, ślimaki i... Gaudi ;)

Niektórzy z Was zapewne mają tak zwane 'swoje miejsce na ziemi', gdzie mieszkacie lub gdzie wyjeżdżacie bardziej bądź mniej regularnie. Dla nas jest to Hiszpania, odwiedzana przynajmniej raz w roku. Nie zawsze to samo miasto, nie zawsze ten sam region, gdyż chęć poznania i odkrywania jest niezwykle silna i ekscytująca.

Tym razem postanowiliśmy odwiedzić Barcelonę. Co prawda czwarty raz, ale to miasto nigdy nam się nie nudzi. Bajkowa architektura Gaudiego, obłędne zapachy kuchni katalońskiej, plaża i sąsiadujące góry to coś czemu dajemy się uwieść za każdym razem. Bez planu, bez listy miejsc do zobaczenia - ot tak, czwarty raz, czterodniowy spacer ulicami stolicy Katalonii. Pogoda jak na listopad nam dopisała, temperatura oscylowała w granicach 20 stopni, niekiedy kropił deszcz, a czasami słońce dokazywało zza chmur. 

Pierwsze koty za płoty

Słoneczny stan USA, słynący z parków rozrywki, pięknych plaż i aligatorów. Dom Myszki Miki, manatów i kubańskich imigrantów. Miejsce gdzie w 1946 roku wymyślono mrożony, skoncentrowany sok pomarańczowy. Jeden z najbardziej siwych stanów w całej Ameryce, gdzie 19.1% populacji to osoby w wieku 65 lat i starsze. Floryda, to tutaj zaczęliśmy naszą wymarzoną podróż po Stanach Zjednoczonych. Dlaczego akurat tutaj? Powód był bardzo prozaiczny. Nasz strat był mocno zdeterminowany przez zakup kampera, a po lekturze przeróżnych blogów podróżniczych i for internetowych, rozpatrując wszystkie za i przeciw, okazało się, że na Florydzie powinno pójść nam całkiem gładko ze wszelkimi formalnościami rejestracyjnymi i ubezpieczeniowymi (o tym jak nam poszło pisałam już w dwóch poprzednich postach TUTAJ i TUTAJ).