Przejdź do głównej zawartości

08/09 Pierwsze spotkanie z Afryką... na wyciągnięcie ręki

Plaża w Conil de la Frontera to jedna z piękniejszych piaszczystych plaż w Andaluzji. Szeroka, rozległa, czysta, nieprzeludniona... Postanowiliśmy na niej odpocząć i zażyć upragnionej kąpieli słonecznej w drodze do Algeciras. Woda była nieco chłodniejsza niz w Kadyksie, lecz wspaniałe fale wszystko zrekompensowały (zabawa była przednia). Samo miasteczko wydaje się być ładne (pueblo blanco), niestety nie mieliśmy czasu na zwiedzanie gdyż po drodze planowaliśmy odwiedzić jeszcze Tarifę.


Tarifa - najbardziej wysunięty na południe punkt Europy (oddalony od Afryki o zaledwie 20km). Z tego miejsca Afryka wydaje się być na wyciągnięcie ręki. Zdecydownie jest to miasteczko dla amatorów sportów wodnych gdyż wiatr wieje tam niemiłosiernie. Na plaży udało nam się spędzić zaledwie godzinę, gdyż niesiony wiatrem piasek, uderzał w nogi z taką siłą, że sprawiało to wrażenie kłucia igłami.

I jeszcze spojrzenie na Afrykę w drodze do Algeciras...
Jedyny osobnik zupełnie niezainteresowany widokiem
Wieczorem dojechaliśmy do Algeciras. Typowego portowego miasta niezachwycającego architekturą, lecz będącego świetną bazą wypadową na nastepne wycieczki (Ceuta, Gibraltar). Zatrzymaliśmy się w hotelu Al Mar - rzekomo 3 gwiazdkowym, a w rzeczywistości mocno pozostającym  w klimacie lat 80-tych ze sporą ilością mrówek... :) Na szczęście widok z okna był super: wprost na port i sam Giraltar. Ale o tym w kolejnym poście.

Komentarze

 1. Macie na pewno piękne wspomnienia! :)

  pzdr

  Monika

  OdpowiedzUsuń
 2. oj tak, na szczęście cudowne wspomnienia zostają na zawsze :)

  pozdr
  Rysia

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Podobał Ci się ten wpis? Masz coś do dodania bądź chcesz o coś zapytać? Będzie nam bardzo miło, jeśli zostawisz swój komentarz :)

Popularne posty z tego bloga

Pierwsze koty za płoty

Słoneczny stan USA, słynący z parków rozrywki, pięknych plaż i aligatorów. Dom Myszki Miki, manatów i kubańskich imigrantów. Miejsce gdzie w 1946 roku wymyślono mrożony, skoncentrowany sok pomarańczowy. Jeden z najbardziej siwych stanów w całej Ameryce, gdzie 19.1% populacji to osoby w wieku 65 lat i starsze. Floryda, to tutaj zaczęliśmy naszą wymarzoną podróż po Stanach Zjednoczonych. Dlaczego akurat tutaj? Powód był bardzo prozaiczny. Nasz strat był mocno zdeterminowany przez zakup kampera, a po lekturze przeróżnych blogów podróżniczych i for internetowych, rozpatrując wszystkie za i przeciw, okazało się, że na Florydzie powinno pójść nam całkiem gładko ze wszelkimi formalnościami rejestracyjnymi i ubezpieczeniowymi (o tym jak nam poszło pisałam już w dwóch poprzednich postach TUTAJ i TUTAJ).

Koty, ślimaki i... Gaudi ;)

Niektórzy z Was zapewne mają tak zwane 'swoje miejsce na ziemi', gdzie mieszkacie lub gdzie wyjeżdżacie bardziej bądź mniej regularnie. Dla nas jest to Hiszpania, odwiedzana przynajmniej raz w roku. Nie zawsze to samo miasto, nie zawsze ten sam region, gdyż chęć poznania i odkrywania jest niezwykle silna i ekscytująca.

Tym razem postanowiliśmy odwiedzić Barcelonę. Co prawda czwarty raz, ale to miasto nigdy nam się nie nudzi. Bajkowa architektura Gaudiego, obłędne zapachy kuchni katalońskiej, plaża i sąsiadujące góry to coś czemu dajemy się uwieść za każdym razem. Bez planu, bez listy miejsc do zobaczenia - ot tak, czwarty raz, czterodniowy spacer ulicami stolicy Katalonii. Pogoda jak na listopad nam dopisała, temperatura oscylowała w granicach 20 stopni, niekiedy kropił deszcz, a czasami słońce dokazywało zza chmur.